Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Opolu serdecznie zaprasza
do wzięcia udziału w rekrutacji na Nowy Rok Szkolny 2023/2024
Prowadzimy nabór do następujących klas:
- gitary (klasyczna, akustyczna, elektryczna)
- gitary basowej
- kontrabasu
- ukulele
- fortepianu
- elektronicznych instrumentów klawiszowych
- realizacji dźwięku – NOWY KIERUNEK!
Warunkiem wzięcia udziału w naborze jest wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Następnie otrzymacie Państwo informację o lekcji wstępnej, podczas której będziemy mogli sprawdzić predyspozycje Kandydata do kształcenia muzycznego oraz poznać się bliżej i ustalić szczegóły naszej współpracy.
Nauka może rozpocząć się już w lipcu, bądź wrześniu, w zależności od Państwa preferencji.
Minimalny wiek Kandydata to 8 lat.
Posiadanie instrumentu nie jest wymagane – możecie Państwo skorzystać z naszej wypożyczalni. Pomożemy także w wyborze i zakupie odpowiedniego sprzętu.
Klikając w poniższą grafikę zostaniecie Państwo przekierowani
do FORMULARZA REKRUTACYJNEGO

NOWY KIERUNEK:
REALIZACJA DŹWIĘKU
Interdyscyplinarny kierunek nauki zajmujący się muzyką nie tylko od strony twórczej, ale i technicznej. Poza niezbędną teorią, bez której nie będziesz swobodnie i świadomie obracać się w tej materii, nauczysz się praktycznych umiejętności niezbędnych do profesjonalnego zajmowania się dźwiękiem i jego obróbką.
U nas dowiesz się:
- jak nagrywać dźwięk (za pomocą jakich urządzeń i oprogramowania)
- jak dostosować akustykę pomieszczenia, w którym odbywa się nagranie
- jakimi narzędziami i technikami możesz wspierać nagłaśnianie koncertów
- jak realizować odsłuch dla muzyków
- na czym polega postprodukcja, montaż i edycja materiału dźwiękowego
- jak obrabia się ścieżki dźwiękowe (czyli czym jest mix i mastering)
W ramach nauki w naszej szkole masz możliwość uczestniczenia w warsztatach muzycznych, zaś praktykę nabierzesz podczas nagrań studyjnych i realizacji koncertów szkolnych. Do dyspozycji masz profesjonalny sprzęt rejestrujący i nagłośnieniowy, doświadczonych wykładowców, których pracę możesz obserwować „od kuchni”.
Kurs realizacji dźwięku trwa 3 lata (z przerwami wakacyjnymi w lipcu i sierpniu). Po każdym roku nauki otrzymasz świadectwo potwierdzające nabyte kompetencje i umiejętności. Po 2 latach edukacji będziesz mieć możliwość ubiegania się o dopuszczenie do eksternistycznego egzaminu zawodowego w zawodzie:
- technik realizacji dźwięku (kod zawodu: 352120)
- technik realizacji nagrań i nagłośnień (kod zawodu: 352122) w zakresie: realizacja nagrań (ST.02) i/lub realizacja nagłośnień (ST.03)
Opis zajęć:
Solfeż barwy – Uczniowie nabędą umiejętności opisywania dźwięku wrażeniowego, co jest bardzo przydatne w kontaktach z muzykami. W kolejnych etapach nauczą się analizować dźwięk pod względem pasma i wychwytywać niechciane częstotliwości dźwięku. Przedmiot ma na celu zwiększenie świadomości realizatora dźwięku studyjnego i koncertowego, tak aby jego miksy były coraz lepsze, a ucho coraz sprawniejsze.
Zajęcia studyjne – Uczeń nabierze umiejętności sprawnego poruszania się w środowisku DAW (Digital Audio Workstation) oraz posługiwania się narzędziami umożliwiającymi poprawę dźwięku i jego lepszą prezencję (kompresor, equalizer, saturator i wiele innych). W kolejnych etapach zajęć Uczeń będzie pracował nad utworami, które sam wybierze miksując je pod okiem Nauczyciela. Oprócz tego nauczy się nagrywać instrumenty i współpracować z muzykiem podczas prowadzenia sesji nagraniowej.
Zajęcia nagłośnieniowe – Uczeń zdobędzie umiejętności obsługi miksera cyfrowego oraz jego najważniejszych funkcji. Zrozumie co dzieje się na scenie podczas koncertu oraz zdobędzie wiedzę o roli realizatora dźwięku live. Dowie się jak stroić system, realizować odsłuchy dla muzyka, a także miksować dźwięk na żywo.
