ASMR – REKRUTACJA 2023/2024

Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Opolu serdecznie zaprasza
do wzięcia udziału w rekrutacji na Nowy Rok Szkolny 2023/2024

Prowadzimy nabór do następujących klas:

 • gitary (klasyczna, akustyczna, elektryczna)
 • gitary basowej
 • kontrabasu
 • ukulele
 • fortepianu
 • elektronicznych instrumentów klawiszowych
 • realizacji dźwięku – NOWY KIERUNEK!

Warunkiem wzięcia udziału w naborze jest wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Następnie otrzymacie Państwo informację o lekcji wstępnej, podczas której będziemy mogli sprawdzić predyspozycje Kandydata do kształcenia muzycznego oraz poznać się bliżej i ustalić szczegóły naszej współpracy.

Nauka może rozpocząć się już w lipcu, bądź wrześniu, w zależności od Państwa preferencji.

Minimalny wiek Kandydata to 8 lat.

Posiadanie instrumentu nie jest wymagane – możecie Państwo skorzystać z naszej wypożyczalni. Pomożemy także w wyborze i zakupie odpowiedniego sprzętu.

Klikając w poniższą grafikę zostaniecie Państwo przekierowani
do FORMULARZA REKRUTACYJNEGO


NOWY KIERUNEK:
REALIZACJA DŹWIĘKU

Interdyscyplinarny kierunek nauki zajmujący się muzyką nie tylko od strony twórczej, ale i technicznej. Poza niezbędną teorią, bez której nie będziesz swobodnie i świadomie obracać się w tej materii, nauczysz się praktycznych umiejętności niezbędnych do profesjonalnego zajmowania się dźwiękiem i jego obróbką.

U nas dowiesz się:

 • jak nagrywać dźwięk (za pomocą jakich urządzeń i oprogramowania)
 • jak dostosować akustykę pomieszczenia, w którym odbywa się nagranie
 • jakimi narzędziami i technikami możesz wspierać nagłaśnianie koncertów
 • jak realizować odsłuch dla muzyków
 • na czym polega postprodukcja, montaż i edycja materiału dźwiękowego
 • jak obrabia się ścieżki dźwiękowe (czyli czym jest mix i mastering)

W ramach nauki w naszej szkole masz możliwość uczestniczenia w warsztatach muzycznych, zaś praktykę nabierzesz podczas nagrań studyjnych i realizacji koncertów szkolnych. Do dyspozycji masz profesjonalny sprzęt rejestrujący i nagłośnieniowy, doświadczonych wykładowców, których pracę możesz obserwować „od kuchni”.

Kurs realizacji dźwięku trwa 3 lata (z przerwami wakacyjnymi w lipcu i sierpniu). Po każdym roku nauki otrzymasz świadectwo potwierdzające nabyte kompetencje i umiejętności. Po 2 latach edukacji będziesz mieć możliwość ubiegania się o dopuszczenie do eksternistycznego egzaminu zawodowego w zawodzie:

 • technik realizacji dźwięku (kod zawodu: 352120)
 • technik realizacji nagrań i nagłośnień (kod zawodu: 352122) w zakresie: realizacja nagrań (ST.02) i/lub realizacja nagłośnień (ST.03)

Opis zajęć:

Solfeż barwy – Uczniowie nabędą umiejętności opisywania dźwięku wrażeniowego, co jest bardzo przydatne w kontaktach z muzykami. W kolejnych etapach nauczą się analizować dźwięk pod względem pasma i wychwytywać niechciane częstotliwości dźwięku. Przedmiot ma na celu zwiększenie świadomości realizatora dźwięku studyjnego i koncertowego, tak aby jego miksy były coraz lepsze, a ucho coraz sprawniejsze.

Zajęcia studyjne – Uczeń nabierze umiejętności sprawnego poruszania się w środowisku DAW (Digital Audio Workstation) oraz posługiwania się narzędziami umożliwiającymi poprawę dźwięku i jego lepszą prezencję (kompresor, equalizer, saturator i wiele innych). W kolejnych etapach zajęć Uczeń będzie pracował nad utworami, które sam wybierze miksując je pod okiem Nauczyciela. Oprócz tego nauczy się nagrywać instrumenty i współpracować z muzykiem podczas prowadzenia sesji nagraniowej.

Zajęcia nagłośnieniowe – Uczeń zdobędzie umiejętności obsługi miksera cyfrowego oraz jego najważniejszych funkcji. Zrozumie co dzieje się na scenie podczas koncertu oraz zdobędzie wiedzę o roli realizatora dźwięku live. Dowie się jak stroić system, realizować odsłuchy dla muzyka, a także miksować dźwięk na żywo.


Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej została wpisana
do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewody Opolskiego
pod numerem: 2.16/00048/2023