Klasa wokalu

Akademia Gitary Białek Music to innowacyjna szkoła muzyczna, w której nauka oparta jest o autorski program opracowany przez Adriana Białka na podstawie wieloletnich doświadczeń, badań nad edukacją muzyczną, prowadzonych warsztatów dla różnych grup: dzieci, młodzież i dorosłych, będących na różnych stopniach rozwoju muzycznego. Program zawiera pozytywne aspekty zajęć, które prowadzone są w Państwowych Szkołach Muzycznych oraz prywatnych placówkach, jednak pozbawiony jest negatywnych oddziaływań i ewidentnych braków w przekazywanych treściach oraz atmosferze takich zajęć.

Można powiedzieć, że nauka w Akademii Gitary Białek Music jest synergicznym połączeniem zajęć indywidualnych z prywatnym nauczycielem, możliwości grania w zespole prowadzonym przez instruktora oraz uczestniczenia w wykładach z kształcenia słuchu, teorii, harmonii, zasad muzyki, podstaw aranżacji, kompozycji oraz pracy w studio nagraniowym. Zajęcia w Akademii odbywają się w przystosowanym studio nagraniowym, wyposażonym w niezbędny sprzęt muzyczny potrzebny zarówno do efektywnej nauki jak i realizacji nagrań. W Akademii Gitary i Gitary Basowej istnieje możliwość wypożyczenia instrumentu (dostępne są gitary klasyczne w różnych rozmiarach, gitary elektryczne i basowe). Uczniowie mają możliwość skorzystania ze studia nagrań oraz warsztatów prowadzonych przez doświadczonych muzyków i realizatorów.


Każdy z uczniów ma całodobowy i nieograniczony dostęp do Strefy Ucznia – bazy danych zawierającej autorskie opracowania nutowe oraz podkłady audio zwiększające efektywność nauki.

Poza tym Akademia prowadzi również zajęcia umuzykalniające dla dzieci, studio nagraniowe, realizuje nagrania muzyczne i lektorskie, prowadzi serwis instrumentów takich jak gitary, gitary basowe, inne mniejsze instrumenty strunowe. Z Akademią Gitary i Gitary Basowej współpracują profesjonalni muzycy dlatego też odbywają się tutaj różne warsztaty muzyczne.


Nauczyciele

Zajęcia w klasie wokalnej prowadzi pani Roxana Dąbrowska – absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, drugi rok studiów ukończyła w ramach projektu Erasmus w Hiszpanii (Universidad de Castilla La Mancha w Cuence) kształcąc się m. in. w Instytucie Sztuk Pięknych. Od wielu lat uczestniczka zajęć w Wokalnym Studio Kształcenia Jazzowego pod opieką Piotra Skrzypca. Aktualnie studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa (specjalność wokalistyka jazzowa) w klasie Beaty Bednarz. 

Stale pogłębia wiedzę i umiejętności wokalne poprzez udział w licznych warsztatach i projektach muzycznych. Ma paroletnie doświadczenie sceniczne i wiele zagranych koncertów (np. „Just Take Five”, „Something”, „Walk on by”, „The Divie One”, na scenie Filharmonii Opolskiej) głównie z zespołem Take Style, tworzonym przez zawodowych muzyków. Miała przyjemność stanąć na scenie z takimi artystami jak P. Tomaszewski i P. Dobrowolski. Na XIII Spotkaniu Muzyków Jazzowych w Rudnikach, otrzymała wyróżnienie za interpretację wykonanych utworów.

Uczestniczyła w warsztatach z takimi artystami jak: A. Bałdych, E. Bonnici, A. Głowacki, D. Miśkiewicz, M. Szczęśniak, E. Uryga, E. Zapendowska. Pobiera nauki u: B. Bednarz, B. Duży, J. Glenc, T. Kałwak, B. Przybytek, P. Skrzypiec.

Oprócz szlifowania warsztatu, nauki improwizacji i śpiewania techniką scat, jest również autorką tekstów i kompozycji muzycznych. Ma doświadczenie sceniczne nie tylko jako wokalistka, ale również aktorka. Współpracowała z offowym teatrem „Piktogram” działającym w strukturach MDK w Opolu. Uczestniczka festiwali teatralnych w Polsce i za granicą (Festiwal Teatralny w Brnie, Proscenium w Nysie) oraz wielu warsztatów związanych z teatrem ruchu, świadomością ciała i pantomimą. Zawodowo związana z wrocławskim środowiskiem teatralnym.

Od kilku lat zajmuje się działalnością pedagogiczną, ma doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami starszymi. Prowadziła warsztaty z zakresu improwizacji i emisji głosu na rzecz Stowarzyszenia Animatorów Opolski Senior. Odbyła staż w opolskiej Szkole Demokratycznej na stanowisku opiekuna – animatora. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe, oparte na pracy nad dykcją, intonacją, poczuciem rytmu, emisją i higieną głosu, interpretacją utworów, doborem repertuaru. Program ustalany jest według potrzeb ucznia.

Zajęcia teoretyczne prowadzi Adrian Białek – dyrektor Akademii.


Miejsce

Zajęcia odbywają się w przystosowanym studio wyposażonym w niezbędny sprzęt muzyczny jak i dydaktyczny, sprzęt do nagrywania (niezbędne oprogramowanie, mikrofony, interfejsy), urządzenia odsłuchowe wysokiej klasy. Akademia usytuowana jest w Śródmieściu Opola, przez co dojazd zarówno prywatny jak i publiczny jest bardzo przystępny.


Organizacja zajęć

Lekcje trwają 60 minut. Podczas zajęć zapewnione zostają wszystkie potrzebne materiały nutowe oraz audio, by nauka była jeszcze bardziej efektywna. Zajęcia ułożone są pakietowo:

Pakiet Podstawowy obejmuje:

  • 5 lekcji w miesiącu (3 lekcje indywidualne, 1 lekcja w zespole, 1 lekcja teorii),
  • nieograniczony i całodobowy dostęp do interaktywnej platformy Strefa Ucznia, zawierającej autorskie opracowania nutowe oraz podkłady audio zwiększające efektywność nauki,
  • możliwość nagrywania w studio oraz koncertowania.

Pakiet Rozszerzony obejmuje:

  • 8 lekcji w miesiącu (6 lekcji indywidualnych, 1 lekcja w zespole, 1 lekcja teorii),
  • nieograniczony i całodobowy dostęp do interaktywnej platformy Strefa Ucznia, zawierającej autorskie opracowania nutowe oraz podkłady audio zwiększające efektywność nauki,
  • możliwość nagrywania w studio oraz koncertowania.

Cennik

Cennik zajęć uzależniony jest od Pakietu, który wybierzesz. Więcej szczegółów dowiesz się na swojej pierwszej lekcji lub kontaktując się ze mną mailowo albo telefonicznie.


Zapisów można dokonać poprzez FORMULARZ

Ilość miejsc ograniczona!

Serdecznie zapraszamy 😉
Roxana Dąbrowska i Adrian Białek