Kadra

Roxana Dąbrowska – wokalistka, ukończyła studia licencjackie na kierunku jazz i muzyka estradowa (specjalność: wokalistyka jazzowa) w klasie Beaty Bednarz w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Absolwenta Uniwersytetu Opolskiego, drugi rok studiów odbyła w ramach projektu Erasmus w Hiszpanii (Universidad de Castilla La Mancha w Cuence) kształcąc się m. in. w Instytucie Sztuk Pięknych. Od wielu lat uczestniczka zajęć w Wokalnym Studio Kształcenia Jazzowego przy MDK w Opolu. 

Stale pogłębia wiedzę i umiejętności wokalne poprzez udział w licznych warsztatach i projektach muzycznych. Ma paroletnie doświadczenie sceniczne i wiele zagranych koncertów (np. „Just Take Five”, „Something”, „Walk on by”, „The Divie One” na scenie Filharmonii Opolskiej) głównie z zespołem Take Style, tworzonym przez zawodowych muzyków. Miała przyjemność stanąć na scenie z takimi artystami jak P. Tomaszewski i P. Dobrowolski. Na XIII Spotkaniu Muzyków Jazzowych w Rudnikach, otrzymała wyróżnienie za interpretację wykonanych utworów.

Uczestniczyła w warsztatach z takimi artystami jak: A. Bałdych, E. Bonnici, A. Głowacki, D. Miśkiewicz, M. Szczęśniak, E. Uryga, E. Zapendowska. Pobiera nauki u: B. Bednarz, B. Duży, J. Glenc, T. Kałwak, B. Przybytek, P. Skrzypiec.

Oprócz szlifowania warsztatu, nauki improwizacji i śpiewania techniką scat, jest również autorką tekstów i kompozycji muzycznych. Ma doświadczenie sceniczne nie tylko jako wokalistka, ale również aktorka. Współpracowała z offowym teatrem „Piktogram” działającym w strukturach MDK w Opolu. Uczestniczka festiwali teatralnych w Polsce i za granicą (Festiwal Teatralny w Brnie, Proscenium w Nysie) oraz wielu warsztatów związanych z teatrem ruchu, świadomością ciała i pantomimą. Zawodowo związana z wrocławskim środowiskiem teatralnym.

Od kilku lat zajmuje się działalnością pedagogiczną, ma doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami starszymi. Prowadziła warsztaty z zakresu improwizacji i emisji głosu na rzecz Stowarzyszenia Animatorów Opolski Senior oraz zajęcia indywidualne i grupowe, oparte na pracy nad dykcją, intonacją, poczuciem rytmu, emisją i higieną głosu, interpretacją utworów, doborem repertuaru.


Piotr Jaroń – gitarzysta, absolwent Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie. Obecnie student na kierunku jazz i muzyka estradowa w PWSZ w Nysie w klasie prof. Karola Ferfeckiego. Podczas wieloletniego obcowania ze sztuką gry na gitarze rozwijał się podczas licznych warsztatów i koncertów, dzieląc scenę z takimi artystami jak: Włodek Pawlik, Eric Marienthal, Mike Stern, Dave Weckl, Ewa Bem, Andrzej Jagodziński, Skaldowie, Jan Borysewicz, Wojtek Pilichowski czy Wojtek Olszak. Laureat ogólnopolskich konkursów i przeglądów, m. in.: School & Jazz Festival Lubaczów, Przeglądu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie, Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach. W Akademii współtworzy klasę gitary. 


Adrian Białek – dyrektor Akademii, prowadzi klasę gitary, gitary basowej, ukulele oraz zajęcia teoretyczne dla wszystkich uczniów i słuchaczy. Szczegółową biografię znajdziecie Państwo TUTAJ