Kadra

Roxana Dąbrowska – uczennica pianisty i instruktora wokalu Piotra Skrzypca w Wokalnym Studio Kształcenia Jazzowego przy MDK w Opolu. Ma wieloletnie doświadczenie sceniczne zarówno jako wokalistka jak i aktorka. Była członkiem opolskiej grupy offowego teatru ruchu Piktogram. Jest absolwentką prestiżowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na kierunku jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Współtworzy duet wokalno-kontrabasowy z elementami perkusyjnymi Zagubieni w Intencjach. Na kontrabasie towarzyszy jej Adrian Białek. Aktualnie pracują nad płytą autorską. Udziela swego głosu w kolektywie free jazzowym Mgławica Kocie Oko. Pisze teksty i komponuje muzykę.

Laureatka nagród i wyróżnień:
– podczas XXIII Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach [grudzień 2014]
– nominacja do finału 55. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2019 – z rąk dyrektora Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu Jarosława Wasika oraz Tomasza Lewandowskiego i Krzysztofa Jurkiewicza (w duecie Zagubieni w Intencjach)[wrzesień 2018]
podczas XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie w duecie Zagubieni w Intencjach [październik 2018]
– w finale Międzynarodowego Festiwalu „Pieśni Pamięci Walczącym o Niepodległość” w Warszawie wraz z Adrianem Białkiem [październik 2018],
– w finale Grechuta Festival 2019 w Świnoujściu przy akompaniamencie Adriana Białka [sierpień 2019]

Nauczyciel z długoletnim stażem. Pracuje zarówno z dziećmi w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, młodzieżą i osobami starszymi. Uczestniczła w szkoleniu dla nauczycieli w ramach Międzynarodowych Seminariów Naukowych Mix Singing – Współczesne Bel Canto 2018, obejmujących następujące zagadnienia:
– indywidualne podejście do trenowania wokalistów
– diagnozowanie problemu logopedycznego ucznia
– praca z głosem dziecięcym – metoda Aleny Tichej
– zaburzenia głosu u dzieci
– praca z dzieckiem-profesjonalistą
– logopedia dziecięca

Obroniła pracę z zakresu dźwiękoterapii, muzykoterapii komórkowej, sesji kamertonowych, działania gongów i mis tybetańskich, zjawiska ASMR oraz dobroczynnego działania śpiewu na organizm.


Piotr Jaroń – gitarzysta, absolwent Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie. Obecnie student ostatniego roku na kierunku jazz i muzyka estradowa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie w klasie prof. Karola Ferfeckiego. Podczas wieloletniego obcowania ze sztuką gry na gitarze rozwijał swoje umiejętności podczas licznych warsztatów i koncertów, dzieląc scenę z takimi artystami jak: Włodek Pawlik, Eric Marienthal, Mike Stern, Dave Weckl, Ewa Bem, Andrzej Jagodziński, Skaldowie, Jan Borysewicz, Wojtek Pilichowski czy Wojtek Olszak. Laureat ogólnopolskich konkursów i przeglądów, m. in.: School & Jazz Festival Lubaczów, Przeglądu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie, Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach. W Akademii współtworzy klasę gitary.


Mateusz Serafin – student na kierunku jazz i muzyka estradowa w klasie gitary jazzowej dr. Artura Lesickiego na Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jest uczniem Adama Herbowskiego z zespołu Złe Psy. Uczestniczył w wielu warsztatach prowadzonych przez sławnych muzyków, m. in.: Larry Koonse, Marek Napiórkowski, Maciej Grzywacz, Krzysztof Misiak, Marek Raduli, Jacek Królik. Na swoim koncie posiada nagraną płytę z grupą Cherry Daiquiri. Formacja otrzymała patronat artystyczny miasta Szczecin. Obecnie pracuje z zespołem Minka nad wydaniem debiutanckiego krążka. Jest otwarty na różne stylistyki od rocku po jazz. Od wielu lat udziela się również jako pedagog prowadząc warsztaty muzyczne oraz ucząc w szkołach muzycznych.


Adrian Białek – dyrektor Akademii, prowadzi klasę gitary, gitary basowej, ukulele oraz zajęcia teoretyczne dla wszystkich uczniów. Szczegółową biografię znajdziecie Państwo TUTAJ