Kadra

Roxana Dąbrowska – wokalistka, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, drugi rok studiów ukończyła w ramach projektu Erasmus w Hiszpanii (Universidad de Castilla La Mancha w Cuence) kształcąc się m. in. w Instytucie Sztuk Pięknych. Od wielu lat uczestniczka zajęć w Wokalnym Studio Kształcenia Jazzowego przy MDK w Opolu. Aktualnie studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa (specjalność: wokalistyka jazzowa) w klasie Beaty Bednarz. 

Stale pogłębia wiedzę i umiejętności wokalne poprzez udział w licznych warsztatach i projektach muzycznych. Ma paroletnie doświadczenie sceniczne i wiele zagranych koncertów (np. „Just Take Five”, „Something”, „Walk on by”, „The Divie One” na scenie Filharmonii Opolskiej) głównie z zespołem Take Style, tworzonym przez zawodowych muzyków. Miała przyjemność stanąć na scenie z takimi artystami jak P. Tomaszewski i P. Dobrowolski. Na XIII Spotkaniu Muzyków Jazzowych w Rudnikach, otrzymała wyróżnienie za interpretację wykonanych utworów.

Uczestniczyła w warsztatach z takimi artystami jak: A. Bałdych, E. Bonnici, A. Głowacki, D. Miśkiewicz, M. Szczęśniak, E. Uryga, E. Zapendowska. Pobiera nauki u: B. Bednarz, B. Duży, J. Glenc, T. Kałwak, B. Przybytek, P. Skrzypiec.

Oprócz szlifowania warsztatu, nauki improwizacji i śpiewania techniką scat, jest również autorką tekstów i kompozycji muzycznych. Ma doświadczenie sceniczne nie tylko jako wokalistka, ale również aktorka. Współpracowała z offowym teatrem „Piktogram” działającym w strukturach MDK w Opolu. Uczestniczka festiwali teatralnych w Polsce i za granicą (Festiwal Teatralny w Brnie, Proscenium w Nysie) oraz wielu warsztatów związanych z teatrem ruchu, świadomością ciała i pantomimą. Zawodowo związana z wrocławskim środowiskiem teatralnym.

Od kilku lat zajmuje się działalnością pedagogiczną, ma doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami starszymi. Prowadziła warsztaty z zakresu improwizacji i emisji głosu na rzecz Stowarzyszenia Animatorów Opolski Senior oraz zajęcia indywidualne i grupowe, oparte na pracy nad dykcją, intonacją, poczuciem rytmu, emisją i higieną głosu, interpretacją utworów, doborem repertuaru.


Piotr Jaroń – gitarzysta, absolwent Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie. Obecnie student na kierunku jazz i muzyka estradowa w PWSZ w Nysie w klasie prof. Karola Ferfeckiego. Podczas wieloletniego obcowania ze sztuką gry na gitarze rozwijał się podczas licznych warsztatów i koncertów, dzieląc scenę z takimi artystami jak: Włodek Pawlik, Eric Marienthal, Mike Stern, Dave Weckl, Ewa Bem, Andrzej Jagodziński, Skaldowie, Jan Borysewicz, Wojtek Pilichowski czy Wojtek Olszak. Laureat ogólnopolskich konkursów i przeglądów, m. in.: School & Jazz Festival Lubaczów, Przeglądu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie, Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach. W Akademii współtworzy klasę gitary. 


Mateusz Leszczyński – saksofonista, improwizator, muzyk sesyjny poruszający się w wielu gatunkach muzycznych. Laureat wielu ogólnopolskich i zagranicznych festiwali i konkursów.
Współpracował z takimi artystami jak: L.U.C., Grubson, Krystyna Prońko, Kasia Kowalska, Ania Karwan, Piotr Cugowski, Krzysztof Cugowski, Natalia Lubrano, Alicja Janosz, Asteya Dec, Tobiasz Staniszewski, Krzysztof Kiljański, Majka Jeżowska, Magdalena Steczkowska, Krzysztof Respondek.
Występował na takich festiwalach jak: Jazz nad Odrą, Męskie Granie, 5. Festiwal Aktorstwa Filmowego, Dolnośląska Gala Sportu.
Aktualnie członek zespołów: Dziubek Band, Vertigo Big Band, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Big Band Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Obecnie student ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku jazz i muzyka estradowa (specjalność: kompozycja i aranżacja) w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. 


Wojciech Królikowski – pianista, muzyk sesyjny, magister sztuki. Ukończył studia licencjackie i magisterskie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Częstochowie w klasie fortepianu.

Doświadczenie zdobywał na wielu scenach w Polsce jak i za granicą. Grywał na takich festiwalach jak: Rawa Blues Festiwal, Piknik Country w Mrągowie i wielu innych. Aktualnie gra w zespole Gang Marcela. Współpracował z takimi artystami jak: Muniek Staszczyk, Dziani Szmidt, Grażyna Brodzińska, Antoni Gralak, zespół Sami. Najlepiej czuje się w gatunkach Boogie Woogie, Rock`n Roll i Blues.


Adrian Białek – dyrektor Akademii, prowadzi klasę gitary, gitary basowej, ukulele oraz zajęcia teoretyczne dla wszystkich uczniów i słuchaczy. Szczegółową biografię znajdziecie Państwo TUTAJ